Foto Studio Kołecki sp.j. | ul. Ratajczaka 36, 61-816, Poznań | Tel.: 618529921 E-mail: kolecki@kolecki.pl

Fotografia portretowa

Pozwól mi zrobić swój portret, a powiem Ci, kim jesteś

 

Portrety Prawdziwe to nie tylko zdjęcia, ale autentyczne historie bohaterów opowiedziane przez kadry. Gdy fotografowane przez nas osoby stają przed obiektywem, koncentrujemy się na tym, by ukazać ich unikalne piękno, wydobyć charakter i podkreślić emocje zapisane w rysach twarzy.

 

Na klasycznych zdjęciach portretowych, które tworzymy, na pierwszym planie jest człowiek. Nie wykorzystujemy rekwizytów i do minimum ograniczamy obróbkę graficzną.
Dlaczego? Podczas sesji stawiamy na bliski kontakt i rozmowę, podczas której wytwarza się nić porozumienia między fotografem a portretowaną osobą. Gdy pojawia się interakcja, buduje się więź, a za tym idą przemyślenia, które widać na zdjęciach.

 

Prawdziwa fotografia – minimum środków i maksimum efektu

 

W naszej fotografii portretowej pierwsze skrzypce gra światło, które buduje klimat i wydobywa całą paletę emocji. Na zdjęciach lubimy wszystko to, co zwykle ukrywa Photoshop. Piegi? W nich widzimy bohatera zdjęć, który uśmiechał się latem do słońca. Być może spacerował brzegiem morza lub zdobywał górskie szczyty. Zmarszczki w kącikach oczu? To dowód na szczery, ciepły śmiech i radosne usposobienie. Ostre rysy twarzy? Świadczą o niezłomności, sile charakteru i pokonanych przeciwnościach losu.

 

Jak przebiega sesja portretowa?

 

Nie działamy w pośpiechu. Dajemy bohaterowi czas na oswojenie się z obiektywem. Ustawiamy najlepsze światło i koncentrujemy się na twarzy. Dopiero gdy pojawi się odpowiedni moment, naciskamy spust migawki. W efekcie powstaje mocny i autentyczny portret.

 

Portrety Prawdziwe nie ulegają modzie i trendom, są ponadczasowe. W świecie, który krzyczy kolorami, stawiamy na klasykę, czyli portrety czarno-białe. Na sesję portretową zapraszamy każdego, kto docenia prawdziwe piękno i nie boi się ujawnienia swojego charakteru. Tego rodzaju zdjęcia powinny też znaleźć się w portfolio modelek, modeli czy aktorów, bo tylko czarno-białe fotografie mogą oddać niepowtarzalną osobowość bez przekłamywania rzeczywistości.

 

Cena sesji oraz jednego zdjęcia w zapisie cyfrowym oraz w formie wydruku na papierze matowym o gramaturze  310 w  formacie do A4 ( 20×30 lub 20×25 cm, w zależności od zastosowanego kadru ) – 199 zł, kolejne ujęcie 99 zł, dodatkowa odbitka 25 zł.

 

Zdjęcie wybiera fotograf, istnieje także odpłatna możliwość samodzielnego wybrania zdjęcia – dopłata 35 zł. Zdjęcia z sesji w formie pdf, zabezpieczone znakiem wodnym przesyłane są na maila w następnym dniu roboczym.

 

Na sesję można umówić się telefonicznie pod numerem: 61 85 299 21.

Udostępnij