Foto Studio Kołecki sp.j. | ul. Ratajczaka 36, 61-816, Poznań | Tel.: 618529921 E-mail: kolecki@kolecki.pl

Retusz zdjęć

Usługi drobne, czyli odmieniamy zdjęcia w Photoshopie

 

Stare fotografie są jak pocztówki z przeszłości. W kadrach zamknięte są bowiem wyjątkowe momenty, bliskie nam osoby i chwile, do których możemy wrócić tylko we wspomnieniach. Z czasem unikatowe i wiekowe zdjęcia mogą stracić na jakości. Bywają odnalezione po latach, pogniecione i niewyraźne. Jeśli chcą Państwo przywrócić im blask i na nowo poczuć emocje z tamtych dni, nic nie stoi na przeszkodzie, by takie fotografie zrekonstruować.

 

Zajmujemy się profesjonalną reprodukcją fotografii

 

Na czym polega taki zabieg? Można poddać mu nawet bardzo zniszczone zdjęcia, niezależnie od tego, czy wyjmiemy je z albumu, czy przyniesiemy oprawione w zabytkowej ramie. By przywrócić zdjęciu ostrość, wydobyć kolory i głębię, stosujemy różne techniki – od skanowania fotografii po ich przefotografowanie. Posiłkujemy się cyfrowym retuszem, w którym osiągnęliśmy mistrzostwo. Dzięki temu możemy nawet zrekonstruować zdjęcie, które w części zostało całkowicie zniszczone. Naprawiamy także kolory ze starych filmów i przeźroczy z lat 80. typu ORWO i innych. Zdjęcia drukujemy w formacie zbliżonym do oryginału i w zależności od potrzeb zapisujemy je także na nośnikach cyfrowych.

 

Dodajemy kolorytu czarno-białym fotografiom

 

Choć kiedyś niemożliwe było uchwycenie chwili na zdjęciu w kolorze, to dziś można nawet wydobyć barwy z czarno-białych fotografii. Dzięki temu zabiegowi stare zdjęcia otrzymują drugie życie, a my oglądając je, możemy myślami wrócić do przeszłości i zobaczyć ją oczami naszych bliskich lub swoimi np. z czasów dzieciństwa.

 

Magia Photoshopa, czyli postaw na retusz niedoskonałości

 

Amatorskie zdjęcia, choć pokazuję naturalną prawdę, często ukazują na pierwszym planie to, co niekoniecznie chcielibyśmy pokazywać. Nie trzeba jednak załamywać rąk. Dzięki obróbce cyfrowej z fotografii można usunąć niedoskonałości cery, figury, zmienić fryzurę, a nawet makijaż. Co więcej, przy pomocy Photoshopa usuwamy także zbędne elementy lub łączymy kilka kadrów w jedno zdjęcie, dzięki czemu np. wszystkie ważne osoby znajdą się obok siebie na jednej fotografii. Z powodzeniem możemy także dodać do zdjęć napisy lub stworzyć z nich artystyczny kolaż, dzięki czemu taka fotografia może być formą prezentu i pięknej pamiątki dla bliskich.

 

Szparowanie zdjęć, czyli usuwanie tła

 

Tła warto pozbyć się, szczególnie gdy potrzebne są zdjęcia sprzedażowe, które mają przedstawiać określony przedmiot. Dzięki temu, że usuwamy otoczenie, to produkt staje się bohaterem fotografii. Lepiej widoczne są jego cechy i szczegóły, co ma szczególne znaczenie, jeśli zależy nam na jego wystawieniu np. na sprzedaż.

 

Na ostatnie pożegnanie

 

Gdy żegnamy najbliższych, często jesteśmy zaskoczeni i rozbici sytuacją. Brakuje nam głowy do tego, by dobierać odpowiednie fotografie na pogrzeb lub nie posiadamy odpowiedniego zdjęcia na taką okazję. W takiej sytuacji możemy pomóc i przygotować portret z amatorskiego zdjęcia, który następnie oprawiamy w elegancką ramę.

 

Możemy wydrukować dla Państwa obrobione cyfrowo zdjęcia według uznania – w wersji czarno-białej, kolorowej lub w kolorze sepii. Doradzamy także w kwestii najlepszego oprawienia fotografii, czym również zajmujemy się na miejscu. Posiadamy ramy w różnym stylu, w tym także passe-partout.

Jeśli chcą Państwo skorzystać z usług obróbki cyfrowej Photoshopem, zapraszamy do kontaktu. Termin wykonania obróbki to 2-3 dni robocze.