Foto Studio Kołecki sp.j. | ul. Ratajczaka 36, 61-816, Poznań | Tel.: 618529921 E-mail: kolecki@kolecki.pl

9 listopada 2018

Land of opportunity. USA. – zdjęcie na wizę

zdjęcia biometryczne / zdjęcie wizowe USA

Share

Niezależnie czy lubisz Trumpa czy nie, Stany Zjednoczone to niesamowity kraj, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Pytanie tylko jak tam się znaleźć?

 

Zwykła droga, to złożenie podania o wizę, odpowiedź na tysiące uwłaczających pytań, np. Czy kiedykolwiek byłeś/aś zatrzymany/a, aresztowany/a lub skazany/a za wykroczenie lub przestępstwo, nawet jeśli nastąpiło ułaskawienie, amnestia, itp.?

 

Droga na skróty, to loteria wizowa – ostatnia edycja właśnie się zakończyła, ale odbywa się cyklicznie i warto zaglądać na stronę ambasady aby nie przeoczyć kolejnego wydania, tym bardziej, że udział jest bezpłatny. https://pl.usembassy.gov

 

Niezależnie od tego jaką drogę wybierzesz, będziesz potrzebował zdjęcie na wizę.

 

Zdjęcie powinno:

  • być wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy;
  • nie są przyjmowane do wiz zdjęcia w okularach;
  • mieć kształt kwadratu o wymiarach 50mm z wizerunkiem twarzy po środku. Wymiary głowy (od czubka do podbródka) powinny wynosić od 25mm do 35mm , a oczy znajdować się na wysokości od 28 mm do 35 mm licząc od dolnej granicy zdjęcia.
  • być kolorowe na białym lub jasnym tle. Nie przyjmujemy zdjęć wykonanych na tle wzorzystym lub ciemnym;
  • być wykonane na wprost, a wizerunek fotografowanego powinien zajmować 50% powierzchni zdjęcia i obejmować głowę od jej czubka do brody z widoczną linią włosów po bokach twarzy.
  • fotografowanie się w nakryciu głowy możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy twarz pozostaje całkowicie widoczna.

Fotografię należy załączyć do wniosku wizowego online, dlatego musi mieć też określone wymiary cyfrowe – minimum 600×600 pikseli 300 dpi.

 

W przypadku załadowania niewłaściwego zdjęcia zobaczysz komunikat:

 

The photo you have submitted with your visa application did not meet the quality standards specified in the instructions on photo submission for visa applicants. Please have new photos taken, specifically following the photo guideline instructions. Size, background, or poor lighting can all affect photos and are the most common cause for rejection. Submit the new photo along with your confirmation page and passport.

 

Zdjęcie, które dołączyłeś do swojej aplikacji wizowej nie spełniło wymogów wyszczególnionych w instrukcji o dołączaniu zdjęć do aplikacji wizowej. Przygotuj nowe zdjęcie i dokładnie kieruj się instrukcjami do dołączania zdjęć. Rozmiar, tło lub słabe oświetlenie mogą wpływać na jakość zdjęcia i są najczęstszymi powodami ich odrzucenia. Załaduj nowe zdjęcie łącznie ze stroną potwierdzenia i paszportem.

 

Please note that you may be required to bring a passport-like photo to your interview. Zauważ, proszę, że może będziesz musiał/a przynieść zdjęcie do wizy na rozmowę (w domyśle: do konsulatu).

 

Wygląda to bardzo skomplikowanie, ale nie martw się, w naszej firmie codziennie robimy zdjęcia do wiz z całego świata, znamy wszystkie bieżące wymagania i dajemy 100% gwarancji.

 

Zdjęcia są gotowe natychmiast.

Wykonanie kompletu dwóch zdjęć w formie drukowanej w rozmiarze 5x5cm oraz odpowiedni zapis cyfrowy przesłany na maila, lub wypalony na płytkę CD, kosztuje:

 

Dzieci, młodzież ucząca się, studenci, emeryci i renciści – 35 zł

Pozostali – 45 zł.

 

Jeśli w naszym studio, w przeciągu pół roku, wykonałaś/eś zdjęcie biometryczne do dowodu, paszportu lub prawa jazdy prawdopodobnie będzie można użyć tej fotografii ponownie. W tym celu przyjdź do nas, gdzie na miejscu doradzimy czy trzeba zrobić nowe zdjęcie, czy możemy wykorzystać archiwalną fotografię.

 

Serdecznie zapraszamy

Na zdjęcia nie trzeba się wcześniej umawiać.

 

Poniedziałek 9.00-18.00

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 7.30-18.00

Sobota 10.00-14.00

 

Tekst: Anna

 

Możesz użyć następujacych znaczników HTML w komentarzu: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podobne artykuły

Mogą także Ci się spodobać

Podgląd